Şeker Hastalarına Yabanmersini-Ahmet Maranki

01 Nisan 2012 0 ile osman
Paylaşmak Güzeldir

Prof. Dr. Ahmet Maranki: “Sesimizi Duyurmak için adımızı Pierre’mi yapmalıyız?”

Yazdığı kitaplar milyonlarca kişi tarafından okunan, katıldığı televizyon programlarında reyting rekorları kıran ve gerçekleştirdiği 308 konferansında mucizevi bitki yabanmersininin önemli yararlarına değinen stratejik araştırmalar uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, “Sesimizi  duyurmak için adımızı Pierre’mi yapmalıyız?” dedi.

Montreal Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Pierre Haddad’ın, uzun süren araştırmaları sonucu, halk arasında “çayüzümü” olarak bilinen yabanmersini suyunun şeker hastası farelerde hastalığın ilerlemesini durdurduğunu açıklamasının ardından, Ahmet Maranki kitaplarında, dergilerinde ve gerçekleştirdiği yüzlerce konferansında aktardığı mucizevi bitkinin faydalarını bir kez daha dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Maranki, 2. Dünya Savaşı’nda İngiliz askerlerin gözlerinin daha iyi görmesi için yabanmersini bitkisinden faydalandıklarını belirterek, “Katarakt, göz tansiyonu, gece körlüğü, damar tıkanıklığı, romatoit artrit ve diabet gibi rahatsızlıklarda gıda takviyesi olarak kullanılır.  Halk arasında ‘maviyemiş, likapa ve çoban üzümü’ gibi birçok ismi bulunan meyvenin kuvvetli bir antioksidan olduğunu katıldığımız televizyon programlarında, konferanslarımızda ve yayınlarımızda yer verdik. Yabanmersini beynin yaşlanmasını geciktirici, hafıza ve öğrenme bölümünü aktive ettiği özelliğinden bahsederek halkımızı bu konuda bilinçlendirdik” diye konuştu.

KOBİK olarak yüzlerce konferansında yabanmersini de dahil olmak üzere her bitkinin faydasına değinen Ahmet Maranki, şöyle konuştu:

“Likapa ülkemizde çok bilinmemesine rağmen, her fırsatta yayınlarımızda diabet  rahatsızlığında gıda takviyesi olarak kullanıldığını ve çok iyi bir antioksidan olduğunu belirtmiştik. Sesimizi duyurmak için illa adımızın ‘Pierre mi olması gerekir? Kozmik Beden Temizliği kamplarımızda yabanmersini bitkisine muadil bitkisel droplar ürettik. Uzun emekler sonucu Karadeniz’den toplayıp, kurumaya bıraktığmız yabanmersini bitkisinin çayını ve droglarını da en kısa sürede hizmetinize sunacağız.”