Yaban Mersini Fidanı

03 Nisan 2018 36 ile osman
Paylaşmak Güzeldir

YABAN MERSİNİ FİDANI

Fidan Özellikleri

yabanmersini-fidani>> Yüksek çalı formlu Vaccinium Corybosum türleridir.

>> Saksıda topraklı olup yılın her dönemi dikime uygundur.

>> Özel ambalajları ile kargo ile Türkiye’nin her bölgesine toptan ve perakende satışı yapılmaktadır.

Yüksek Çalı formlu Vaccinium Corybosum  yaban mersini bir çok alt türü vardır. Bölgemize uyumlu olan ve satışı yaptığımız türler aşağıdadır. Daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Bluecrop: Kuvvetli gelişen, dik büyüyen çalıları yayvan ve çok verimlidir. Meyve salkımı seyrektir. Taneleri çok iri, açık mavi renkte, sert, çatlamaya karşı dayanıklı, tadı iyi ve hafif aromatiktir. Çok erken toplanan meyveler mayhoş olur  veya meyvenin yarısı mavi renk alırken arka kısmı kırmızı kalır (red-back). Kolay yetişen bir çeşit olmasına rağmen aşırı meyve verme eğiliminde olduğu için düzenli budama ister.
Chandler : Orta geççi bir çeşittir. Çok az yayvan olan çalıları orta derecede kuvvetlidir. İrice olan meyveleri orta büyüklükte sap çukuru yara izine, orta derecede sertliğe, orta derecede renge ve uzun olgunluk sezonuna sahiptir.
Spartan : Kuvvetli gelişen çalıları dik ve açık büyüme gösterip verimlidirler. Taneleri çok iri, açık mavi renkte, sert, sap çukuru yara izi orta büyüklükte, tadı ise mükemmeldir. Geç çiçek açarak ilkbaharın erken donlarından zarar görmez. İki hasatta meyveleri toplanabilir. Hafif ve drenajı iyi olan toprakları tercih eder.
Elliott : Çalıları kuvvetli, dik büyür ve sürekli verim verme yeteneğindedirler. Meyve salkımı seyrek tanelidir. Taneleri orta iri, açık mavi, sert, sap çukuru yara izi küçük, tadı orta-iyi ve biraz ekşidir. Meyvelerde olgunluk aynı zamanda gerçekleşir.
Bluegold : Jersey ile birlikte geççi bir çeşittir. Çalıları kuvvetli, ancak yavaş gelişme gösterir, verimlilikleri çok yüksektir. Taneleri orta iri, açık mavi, sert, sap çukuru yara izi küçük ve tadı güzeldir. Bluegold, Northland çeşidi ile çok yakın ilişki içindedir. Ancak daha dik büyüme gösteren sürgün habitüsüne sahiptir ve meyvelerinin raf ömrü daha uzundur. Taze tüketime çok daha uygun gibi gözükmektedir.

SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN>>

FİDAN RESİMLERİ

SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN>>