Saksıda Yaban Mersini Fidanı Yetiştirme

02 Nisan 2018 27 ile osman
Paylaşmak Güzeldir

SAKSIDA YABAN MERSİNİ FİDANI YETİŞTİRME:Sitemizden almış olduğunuz fidanları Evinizin bahçesinde , Balkonda yada ofisinizde yetiştirmeniz mümkündür.

>> Gerekli Malzemeler Tarımsal Perlit , Torf (Toprak ) ve 15 Litrelik saksı

Gerekli malzemeleri size en yakın çiçekci veya tarım marketlerinden satın alabilirsiniz.  Tarımsal perlit su tutma özelliği sayesinde  toprağınızın havalanmasını sağlar.

Torf ve perliti birbirine karıştırın ardından almış olduğunuz tüplü yaban mersini fidanının toprağını yumşatarak saksınıza dikin .

15 litrelik saksıda fidanı 5-6 yaşına kadar muhafaza edebilirsiniz daha sonra aynı yöntemle saksınızı büyüterek fidanın daha hızlı büyümesi ve gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bitki besin ihtiyacını gidermek için saksıda yetiştirdiğiniz yaban mersini fidanına  yavaş salınımlı gübreler yada yaprak gübresi vermeniz faydalı olacaktır.   Klasik kimyasal gübreleri kesinlikle kullanmayınız , yaban mersini hızlı eriyen gübrelere karşı çok duyarlıdır.

 

Aşağıdaki Resimlerde Saksıya dikmiş olduğumuz yaban mersini fidanı resimlerini her ay düzenli olarak paylaşacağız. ( Resimleri Büyütmek için üstüne tıklayın>>)

 

Mart 2012

Nisan 2012

Nisan 2012

Nisan ve Mayıs aylarında yaban mersini çiçek durumunda…

Haziran 2012

Meyveler olgunlaşmaya başladı … Artık hasat zamanı geldi.