Ekin Doğal Ürünler- Yabanmersini.org

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 03-04-2020
Saat: 00:10

Site İçi Arama

Site Haritası İletişim anasayfa

MÜŞTERİ HİZMETLERİYurtiçi kargo ile kapıda ödeme

Ekin Doğal Ürünler - Yabanmersini.org Yaban Mersini Resimleri

Ad Soyad

E-posta

Paylaşmak Güzeldir

SAKSIDA YABAN MERSİNİ FİDANI YETİŞTİRME:Sitemizden almış olduğunuz fidanları Evinizin bahçesinde , Balkonda yada ofisinizde yetiştirmeniz mümkündür.

>> Gerekli Malzemeler Tarımsal Perlit , Torf (Toprak ) ve 15 Litrelik saksı

Gerekli malzemeleri size en yakın çiçekci veya tarım marketlerinden satın alabilirsiniz.  Tarımsal perlit su tutma özelliği sayesinde  toprağınızın havalanmasını sağlar.

Torf ve perliti birbirine karıştırın ardından almış olduğunuz tüplü yaban mersini fidanının toprağını yumşatarak saksınıza dikin .

15 litrelik saksıda fidanı 5-6 yaşına kadar muhafaza edebilirsiniz daha sonra aynı yöntemle saksınızı büyüterek fidanın daha hızlı büyümesi ve gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bitki besin ihtiyacını gidermek için saksıda yetiştirdiğiniz yaban mersini fidanına  yavaş salınımlı gübreler yada yaprak gübresi vermeniz faydalı olacaktır.   Klasik kimyasal gübreleri kesinlikle kullanmayınız , yaban mersini hızlı eriyen gübrelere karşı çok duyarlıdır.

 

Aşağıdaki Resimlerde Saksıya dikmiş olduğumuz yaban mersini fidanı resimlerini her ay düzenli olarak paylaşacağız. ( Resimleri Büyütmek için üstüne tıklayın>>)

 

Mart 2012

Nisan 2012

Nisan 2012

Nisan ve Mayıs aylarında yaban mersini çiçek durumunda…

Haziran 2012

Meyveler olgunlaşmaya başladı … Artık hasat zamanı geldi.

 

Ekin

22 Ağustos 2018 - 01:15:27

Merhaba. Ankara’da yaşıyorum. Evimin bahçesinde veya evin içinde yetiştirmek istiyorum. “Bluecrop” ve “Spartan” fidanlarından almak istiyorum. Ankara’nın iklimi yetiştiriciliğe uygun mudur? Uygun değilse bahçe yerine evin içerisinde yetiştirebilir miyim? Teşekkür ederim.

Emine Özdemir

09 Mart 2018 - 10:52:08

bursa orhaneli bölgesinde yaban mersini dikmek istiyorum, acab iklim uygunluğu konusunda bilgi vermeniz mümkün müdür. bir de açık ve kapalı kök fide fiyatları konusunda bilgilendirebilir misiniz

Cevap: Bursa Bölgesi iklim ve toprak yapısı olarak yaban mersini yetiştiriciliğine uygundur. Tüplü fidanlarımız mevcutdur. Adet fiyatı 25 TLdir. Sitemiz sipariş bölümünden temin edebilirsiniz.

DİLARA KORKMAZ

30 Ekim 2017 - 12:40:01

Merhaba;
Ben Kayseri’nin Yeşilhisar İlçesinde yaşıyorum İç Anadolu Bölgesi olduğu için karasal iklime sahip. Yaban mersini fidesi alıp evimde saksıda yetiştirmek istiyorum mümkün mü acaba olur mu ?

CEVAP : Yazın sulama yapılması ve yılda 1-2 defa gübre verilmesi durumunda yetiştirebilirsiniz.

Tevfik

19 Şubat 2017 - 17:45:19

Fide almak istiyorum, ankara’da disarida yasar mi? Kapali ortamda yasar mi? Suni gunes isigi mi vermek gerekir?

Müje

17 Şubat 2017 - 10:23:20

Adana’da yaşıyorum direk güneş den korunsa bile yazın ısı çok yüksek Saksıda yaban Mersin’i yetiştirebilirmiyim

emre çınar

29 Eylül 2015 - 19:01:29

merhaba.ben ev içerisinde yetiştirilebilir mi öğrenmek istiyorum. eğer yetiştirilebilirse nasıl bir ortam sağlanmalıdır?kaç günde bir ne kadar su verilmelidir?

enver

13 Mayıs 2015 - 22:38:19

merhaba
ben Antalya Kemerde yabanmersini yetiştirmek stiyorum tutma şansı nedir
Cevap: Türkiye’nin her yerine hobi amaçlı yaban mersini yetiştiriciliği mümkündür.

uğur

13 Mayıs 2015 - 15:11:01

Ben alanya da yaşıyorum. Saksıda yetiştirmek istiyorum. Alanyanın iklim şartı kış dönemi 5-10 derece yaz dönemi 30-50 derece ve nemli. Bu iklim şartlarında yetiştirebilirmiim
Cevap: Türkiye’nin her yerine hobi amaçlı yaban mersini yetiştiriciliği mümkündür. Direk güneş ışından uzak ve gölge bir yer tercih ediniz.

mehmet

17 Ocak 2015 - 14:56:18

yaban mersini yetiştirmek istiyorum fakat hangi cinsi yetiştirmem gerektiğini bilemiyorum.
bulunduğum bölge çanakkale çan ilçesi

CEVAP : Merhaba , Sitemizdde satışı yapılan yaban mersini fidanları tamamı kuzey orjinli yüksek çalı formlu yaban mersini alt türleridir. Satılan türlerin cins olarak yetiştirme bölge farklılıkları yoktur. Ancak verim olarak dünyada en çok tercih edilen Bluecrop türüdür.

ugur

29 Mayıs 2014 - 14:30:13

İstanbuldaki bahçemde bir çok ağacım var ve ekim yapıyorum.
Yaban mersini ağacım olsun istiyorum. Eğer dikersem tutma şansı nedir ? toprağa sadece gübre atıyorum ve suluyorum ,extra bir şey gerekir mi ?

gülşen boran

28 Mayıs 2014 - 18:12:24

ilk önce sorularıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.ben siirt veya antep fıstığı fidesi almak istiyorum.sizde varmı.sonra dişi erkek diyemi satılıyor.selamlar.

gülşen boran

26 Mayıs 2014 - 22:46:41

pepino fidanım çiçek açtı haftada kaç kere sulamalıyım ve güneş severmi.meyve veren yaban mersini güneş ve su durumu.teşekkürler.
CEVAP: Havalar sıcak ve kurak geçiyor ise günlük sulama yapmanızda fayda var. Akşam üzeri yada sabah erken vakitlerde sulama yapmanız daha uygun olacaktır.Öğlen güneşinde ve güneşin dik açıyla geldiği zamanlarda sulama yapmayınız. Ayrıca toprağınızın nem duruma bakıp , daha sonraki günlerde ona göre sulama yapabilirsiniz.

gülşen boran

17 Mayıs 2014 - 23:27:37

saksıda yaban mersinim var meyve verdi.hangi ayda ve nasıl budanır.
CEVAP: Fidanlarınız 4-5 yaşlarına geldiğinde , 1.5 mt üzerindeki dalları kesebilir ve sık dallardan budama yapabilirsiniz. Ancak ana dalları kesinlikle tamamen dipten kesmeyin . Kasım yada şubat ayı başlarında yapraksız yani fidan uyuma dönemindeyken budama yapınız.

mehmet

01 Mayıs 2014 - 23:50:05

bir fida yaba nesini almmak istiyorum. gerekli bigiyide verirseniz iyi olur.
CEVAP:http://www.yabanmersini.org/fidansiparisi.html Bu linkden sipariş edebilirsiniz.

CELİL

04 Aralık 2013 - 09:10:49

Günaydın 
 
03.11.2013 tarihinde vermiş olduğum fidan siparişi hangi cins olduğunu öğrenmek istiyorum 
 
iyi çalışmalar dileğiyle
 
C.MELAOĞLU
Ekin Doğal Ürünler: Email aracılığıyla tarafınıza bilgilendirme gönderilmiştir.

mustafa mert

31 Temmuz 2013 - 12:57:52

merhaba.saksida yaban mersini yetiştirmek için torf ve perlit demişsiniz toprak koymadan sadece torflamı yapmak daha iyidir yoksa toprakla torfu karıstırmak mı. birde sureklı duyduğum ve sizide bahsettiginiz bu tarımsal perlit demilen madde dogal yada diger deyimle organik midir çunki dogal organık yetıstirmek istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim zıra ben perliti bizim karadenizde caylara atılan beyaz boncuk gıbı suni gübreye benzettim . bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden tesekkurler iyi çalışmalar.

Cevap: Tarımsal perlit sadece su tutmaya yarayan bir maddedir. Toprakla torfu karıştırmanız yararlı olmaktadır ancak torf ağırlıklı bir karışım tercih etmelisiniz. Ayrıca Fidanınızı direk güneş ışığından koruyabileceğiniz bir ortamda muhafaza ediniz.

ayse filiz

10 Nisan 2013 - 11:58:59

ekiminden meyvelenmesine kadar resimlemeniz cok guzel.bende yetistirmek isterdim. bunlarin fidaninda dogal olup olmayani varmi varsa nasil anlariz.tesekkurler.

Cevap: Merhaba Fidan size geldiğinde siz gübre ve kimyasal madde ilave etmediğiniz durumda doğal olarak yetiştirmiş olursunuz. Fidanları yabani formlu olanı ve kültüre edilmiş formlu olanları vardır. Yabani formlu olanlar zaten fidan olarak satışta değildir. Bu türler meyveleri küçük ,saksıda yetiştirmeye uygun değil ve sadece doğal florada kendiliğinden yetişebilmektedir.

Saygılarımızla

Ekin Dogal Ürünler

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum:
Lütfen yorumunuzu onaylayın