logo

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 21-07-2017
Saat: 09:47

Site İçi Arama
Site Haritası İletişim anasayfa

MÜŞTERİ HİZMETLERİYurtiçi kargo ile kapıda ödeme

Ad Soyad:

E-posta :  

SAKSIDA YABAN MERSİNİ FİDANI YETİŞTİRME:Sitemizden almış olduğunuz fidanları Evinizin bahçesinde , Balkonda yada ofisinizde yetiştirmeniz mümkündür.

>> Gerekli Malzemeler Tarımsal Perlit , Torf (Toprak ) ve 15 Litrelik saksı

Gerekli malzemeleri size en yakın çiçekci veya tarım marketlerinden satın alabilirsiniz.  Tarımsal perlit su tutma özelliği sayesinde  toprağınızın havalanmasını sağlar. Torf ve perliti birbirine karıştırın ardından almış olduğunuz tüplü yaban mersini fidanının toprağını yumşatarak saksınıza dikin .  15 litrelik saksıda fidanı 5-6 yaşına kadar muhafaza edebilirsiniz daha sonra aynı yöntemle saksınızı büyüterek fidanın daha hızlı büyümesi ve gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki Resimlerde Saksıya dikmiş olduğumuz yaban mersini fidanı resimlerini her ay düzenli olarak paylaşacağız. ( Resimleri Büyütmek için üstüne tıklayın>>)

 

Mart 2012

Nisan 2012

Nisan 2012

Nisan ve Mayıs aylarında yaban mersini çiçek durumunda…

Haziran 2012

Meyveler olgunlaşmaya başladı … Artık hasat zamanı geldi.

gülşen boran

17 Mayıs 2014 - 23:27:37

saksıda yaban mersinim var meyve verdi.hangi ayda ve nasıl budanır.
CEVAP: Fidanlarınız 4-5 yaşlarına geldiğinde , 1.5 mt üzerindeki dalları kesebilir ve sık dallardan budama yapabilirsiniz. Ancak ana dalları kesinlikle tamamen dipten kesmeyin . Kasım yada şubat ayı başlarında yapraksız yani fidan uyuma dönemindeyken budama yapınız.

mehmet

01 Mayıs 2014 - 23:50:05

bir fida yaba nesini almmak istiyorum. gerekli bigiyide verirseniz iyi olur.
CEVAP:http://www.yabanmersini.org/fidansiparisi.html Bu linkden sipariş edebilirsiniz.

CELİL

04 Aralık 2013 - 09:10:49

Günaydın 
 
03.11.2013 tarihinde vermiş olduğum fidan siparişi hangi cins olduğunu öğrenmek istiyorum 
 
iyi çalışmalar dileğiyle
 
C.MELAOĞLU
Ekin Doğal Ürünler: Email aracılığıyla tarafınıza bilgilendirme gönderilmiştir.

mustafa mert

31 Temmuz 2013 - 12:57:52

merhaba.saksida yaban mersini yetiştirmek için torf ve perlit demişsiniz toprak koymadan sadece torflamı yapmak daha iyidir yoksa toprakla torfu karıstırmak mı. birde sureklı duyduğum ve sizide bahsettiginiz bu tarımsal perlit demilen madde dogal yada diger deyimle organik midir çunki dogal organık yetıstirmek istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim zıra ben perliti bizim karadenizde caylara atılan beyaz boncuk gıbı suni gübreye benzettim . bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden tesekkurler iyi çalışmalar.

Cevap: Tarımsal perlit sadece su tutmaya yarayan bir maddedir. Toprakla torfu karıştırmanız yararlı olmaktadır ancak torf ağırlıklı bir karışım tercih etmelisiniz. Ayrıca Fidanınızı direk güneş ışığından koruyabileceğiniz bir ortamda muhafaza ediniz.

ayse filiz

10 Nisan 2013 - 11:58:59

ekiminden meyvelenmesine kadar resimlemeniz cok guzel.bende yetistirmek isterdim. bunlarin fidaninda dogal olup olmayani varmi varsa nasil anlariz.tesekkurler.

Cevap: Merhaba Fidan size geldiğinde siz gübre ve kimyasal madde ilave etmediğiniz durumda doğal olarak yetiştirmiş olursunuz. Fidanları yabani formlu olanı ve kültüre edilmiş formlu olanları vardır. Yabani formlu olanlar zaten fidan olarak satışta değildir. Bu türler meyveleri küçük ,saksıda yetiştirmeye uygun değil ve sadece doğal florada kendiliğinden yetişebilmektedir.

Saygılarımızla

Ekin Dogal Ürünler

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum:
Lütfen yorumunuzu onaylayın