Ekin Doğal Ürünler- Yabanmersini.org

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 23-01-2020
Saat: 12:11

Site İçi Arama

Site Haritası İletişim anasayfa

MÜŞTERİ HİZMETLERİYurtiçi kargo ile kapıda ödeme

Ekin Doğal Ürünler - Yabanmersini.org Yaban Mersini Resimleri

Ad Soyad

E-posta

Paylaşmak Güzeldir

YABAN MERSİNİ KURUSU

1-KURUTULMUŞ YABAN MERSİNİ

Ürünümüz yaban mersini familyasında bulunan en yüksek antioksidan içeriğe sahip olan doğal yaban mersinlerinden hazırlandı. Ürün hijyen kurallarına uyularak doğal yöntemlerle meyvenin içeriğindeki organik maddelere zarar vermeyecek şekilde kurutuldu. Yaban mersini kurusu ürünümüzün içeriğinde ürün bozulmasını engelleyici (koruyucu) herhangi bir kimyasal madde kullanılmamıştır. Ürünümüz uzun süre muhafaza edilebilmesi için 7/1 oranında kurutulmuş olup meyve içeriğindeki nem miktarı çok azdır. Ürününün hazırlanmasında tüketicilerimizin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır.

Yaban mersini birçok faydası bulunmakta fakat şimdiye kadar ürün verdiğimiz ve devamlı müşterilerimiz en çok aşağıdaki etkileri için ürünümüzü talep etmiştir ve halende üründen faydalanmaya devam etmektedir.

          Diyabet Hastalarında kan şekerini düşürücü (dengeleyici)

          Göz hastalıklarında görme kabiliyetini artırıcı özelliğe

          İdrar yolu enfeksiyonlarında antibiyotik etkisi göstermektedir.  

Yaban mersini kurusu ürünümüzden kullanan müşterilerimizin üründen faydalanması bizleri işimize daha çok motive etmektedir. Ürünün hammaddesi ülkemizde az olması ve hazırlanmasındaki zorluklar nedeniyle maliyeti yüksektir. Ürünü uygun fiyata  sitemizden satışını yapmamızdan dolayı aktar  ve büyük süper  marketler için kar marjı düşük bir ürün olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı ülkemizde ürünle ilgili çeşitli karışıklıklar bulunmaktadır.

Yaban mersini kurusuna ülkemizdeki talep oldukça yüksek olmasını fırsat bilen bazı aktar ve büyük süper marketler bu fırsatı değerlendirmek için tüketicilerin sağlığını önemsemeyerek  yaban mersini adını uydurdukları Cranberry ( Turnayemişi) ve ülkemizde Akdeniz iklimi etkin olan bölgelerde yetişen  Mersin (Murt, Hambales) meyvesini  yanlış isimlendirmelerle yaban mersini diye tüketiciye satmaktadır.

YABAN MERSİNİ VE CRANBERRY(TURNAYEMİŞİ) FARKI

Yaban mersini ve cranberry ayrımını yapmak çok kolaydır . Cranberry kırmızı renkli ve kurutulmuş ürünleri şekerlendirilmiş Türkiye’de bir çok aktarda bu ürün bulunmaktadır. Ürün şekerlendirilmiş olduğu için sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Cranberry yaban mersini ile aynı familyada  olmasına karşın etki olarak aynı özelliklerde değildirler.

YABAN MERSİNİ – MERSİN (MURT ,HAMBALES) FARKI

Yaban mersini ile mersin(murt) meyvesi isim ve renk olarak benzetilmektedir. Murt meyvesi ile yaban mersini en temel farkı murt meyvesinin içi açıldığında  içinde çok sayıda beyaz çekirdekleri olmasıdır.. Ayrıca murt meyveleri yaban mersini meyvesine göre daha uzun elips bir yapıya sahiptir.Yaban mersini Karadeniz Bölgesinde ,Murt(Mersin) Ege ve Akdeniz bölgesinde doğal olarak yetişmektedir.

Yukardaki şekilde görüldüğü gibi yaprak ve meyve yapılarındaki farklılık açıkca ortadadır.

Murt meyvesi içi beyaz çekirdeklidir.

Ekin Doğal Ürünler Notu: Bunların dışında  ithal edilmiş şekerlendirerek satışa sunulan kuru yaban mersinine benzer ürünlerin sağlık açısından bir faydası olmayacağını düşünmekteyiz.

Gerçek yaban mersini kurusundan aşağıdaki resimdeki gibi  kırmızı renkli çay yapabilirsiniz. Yapılan çay kırmızı  renkli ise aldığınız ürün yaban mersinidir.

Salih KARAÇAM

18 Temmuz 2017 - 12:55:39

Merhabalar; Ben Mesane kanserine yakalandım buz yüzden de yanan mersini biraz araştırdım mesane kanserine çok iyi geliyormuş doğruluğu ne derecede bilgilendirirseniz sevinirim.

CEVAP: Öncelikle geçmiş olsun , Allah kısa zamanda şifa verir inşallah. Biz katkısız, glikoz ilavesiz şekilde ürünü hazırlıyoruz. Yaban mersini antioksidan içeriği yüksek bir ürün kanserli hücreleri azalttıgı bilimsel araştırmalarda yazmaktadır. Ancak bizler doktor değiliz , size iyi gelir tedai eder diyemeyiz, dogal ve katkısız bir ürün temin edip deneyebilirsiniz. Sitemizde kurutuluş meyve sadece Eylül ayında kısıtlı bir mitarda satılmaktadır.

Güler Kaymakçioglu

25 Haziran 2017 - 04:13:37

Merhaba,

Yurt disinda oturuyorum. Oglum 1-15 Temmuz tarihleri arasinda Türkiye’de olacak.

Bu yilin kurutulmus yaban mersini ürününü bulabilmesi mümkün müdür?

Saygilarimla.

Güler Kaymakçioglu

CEVAP: Kurutulmuş yaban mersini satışımız Eylü ayında olmaktadır.

dicle tasbs

06 Şubat 2016 - 12:58:59

ben de yaban mersini istediğimde sanırım bana murt dediğiniz meyvenin kurutulmuşunu vvermişler. yeni öğrendim. içinde beyaz ve çok sert çekirdekler var. bunu tüketmelimiyim bi faydası varmıdır?ve ne şekilde tüketmeliyim. öncesinde de turna yemişini yabanmersini diye yutturuyorlardı.:(verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

mesut sevimli

08 Aralık 2015 - 23:56:30

kızımın gözünde retina yırtığı var acaba yaban mersini iyi gelir mi bir sorumda bir kırmızı renkte olanı var birde siyaha yakın olan yaban mersini var.biz hangisini kullanmak zorundayız

ALİ ERBEK

28 Eylül 2015 - 19:59:32

Sn ARKADAŞLAR markette satılanların hiçbiride yaban mersini deildir.bütün marka marketleri gezdim hepside yanlış ürün satmaktadırlar inanması zor ama aynı meyveyi hepsinin satması enteresan ,sakın almayın . ben göze çok faydası olduğunu biliyorum kendimde miyopum miyopiye birebir dir bu arada.marketlerde satılan chanberyveya ayı üzümü şekereyada glikoza bandırılmış faydasından çok zararlıdır. çünkü yanmersini şekere çok iyi gelen bir meyvedir ama onlar yanlış ve şekere bandırılmış ürün satıyorlar zarar görürsünüz.EN İYİSİ GİDİN KENDİNİZ YABAN MERSİNİ FİDANI ALIN KENDİNİZ YETİŞTİRİN BEN MERSİNDEN ALDIM BİLGİNİZE. HENÜZ OLGUNLAŞMAMIŞ YABANMERİNİN İÇİDE ÖRÜMCEK YUMURTA KESESİ İÇİ GİBİDİR

Mahmut

17 Ağustos 2015 - 11:49:07

merhabalar.ben mersinden. yaban mersinin çok faydalı olduğunu duygum okudum. hatta bitkisel tedavi açıklamaları yapan ve tv de çıkan bir prof.den de duydum. orda şunu söylüyorlar. yaban mersinini cranberry ile karıştırmayın diyorlar. bir diğeride kuru yaban mersininde şeker ile tatkandırılmaması gerekir diyorlar. sisizn kuru yaban mersininde şeker var mıdır.bunu bilmek istiyorum.bir de raf ömrü ne kadardır?

Mahmut Kaya

13 Ocak 2015 - 01:06:22

hocam ben faydalı diye düzenli olarak alıyorum …kilosu 24.50 liradan …ama yukarıda ki fotoğrafı görünce kafam karıştı …benim aldığım üründe kırmızımsı ..mor ya da mavi değil …

CEVAP: Almış olduğunuz ürün Cranberry ( turnayemişi) , kuru meyvenin dış yüzeyi tatlı ise glikoza(yapay şeker) bandırılmış olabilir.

ümit

07 Ocak 2015 - 01:37:53

Merhabalar;
Doğal yollardan kurutulmuş olan yaban mersininin diyette kilo vermeye yardımcı olması ile birlikte bilhassa karın bölgesindeki yağların eritilmesine büyük oranda yardımcı olduğu söyleniyor. Eğer bu doğru ise tavsiyeleriniz ile birlikte hangi tür yaban mersinini önerirsiniz. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

CEVAP: Yaban mersini yüksek antioksidan içeriği ile birlikte yağ yakıcı özelliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sitemizde satışda olan kurutulmuş yaban mersini doğal yollarla kurutulmuş , şekersiz( glikoz ilavesiz) ve koruyucu madde bulunmamaktadır.

Uz. Dr. Y. Erol YALÇIN

30 Aralık 2014 - 18:16:03

Ben İç hastalıkları uzmanıyım ve tamamlayıcı tıp  ile de ilgilenmekteyim.
Özellikle Diyabet hastalarıma  çok güçlü antioksidan etkileri ; B1, B’.B3. B5. B6 ve C vitamini, Ca,Mg, Cu. Fe, P, K, Zn ve selenyum bulundurması nedeniyle tavsiye etmekteyim.
Resimdeki koyu mavi renkli olan gerçek yaban mersini (blueberry) dir. Kırmızımsı olan Ayı üzümü veya frenk üzümü diye de anilan cranberry dir .Bu ikincisi Blueberry in yerini tutmamaktadır.
İyi etki için günde 1/2- 1 çay bardağı kadar tüketilmelidir. Şekerlendirilerek kurutulmuş olanların tadı tatlı olup bunları tercih etmeyiniz. Doğal ve katkısız olarak iyice kurutulmuş olanları tercih ediniz
Uz.  Dr. Y. Erol YALÇIN

afsaneh

10 Aralık 2013 - 19:05:32

iyi gunleIRANDAN
geçen hafta misir çarsisindan yaban mersini diye bir ürün aldim
rengi koyu kirmizi bana yaban mersinidir dediler diyabete de iyi gelir dediler
resimleri gordugumde sasirdim mavimidir yahut kirmizimidir?
hatta çekirdegi yoktu bile arandan bolunmuS halde.lutfen bana yardimci olun 
sevgiler saygilar irandan

RAMAZAN ARS LAN

24 Nisan 2012 - 21:31:59

İki tür yaban mersininden bahsediyorsunuz.Şeker hastalığına hangisinin daha etkin oldugu konusunda ve günlük ne kadar tüketileceği konusunda biraz daha açık yorum yapmanız halinde siparişimizi vereceğiz,teşekkürler.
Cevap: Bizim kurutulmuş olarak satışınız yaptığımız yaban mersini Doğal formlu olup Vaccinium Myrtillus türüne aitdir.Ürün içeriğine hiç bir koruyucu madde olmamasından dolayı tamamen kurutulmuştur. Biz sabah ve akşam bir bardak çayını içmenizi tavsiye ediyoruz.

Saygılarımızla
Ekin Doğal Ürünler

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum:
Lütfen yorumunuzu onaylayın