logo

Sitemize hoşgeldiniz.
Tarih: 21-07-2017
Saat: 09:48

Site İçi Arama
Site Haritası İletişim anasayfa

MÜŞTERİ HİZMETLERİYurtiçi kargo ile kapıda ödeme

Ad Soyad:

E-posta :  

YABAN MERSİNİ KURUSU

1-KURUTULMUŞ YABAN MERSİNİ

Ürünümüz yaban mersini familyasında bulunan en yüksek antioksidan içeriğe sahip olan doğal yaban mersinlerinden hazırlandı. Ürün hijyen kurallarına uyularak doğal yöntemlerle meyvenin içeriğindeki organik maddelere zarar vermeyecek şekilde kurutuldu. Yaban mersini kurusu ürünümüzün içeriğinde ürün bozulmasını engelleyici (koruyucu) herhangi bir kimyasal madde kullanılmamıştır. Ürünümüz uzun süre muhafaza edilebilmesi için 7/1 oranında kurutulmuş olup meyve içeriğindeki nem miktarı çok azdır. Ürününün hazırlanmasında tüketicilerimizin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır.

Yaban mersini birçok faydası bulunmakta fakat şimdiye kadar ürün verdiğimiz ve devamlı müşterilerimiz en çok aşağıdaki etkileri için ürünümüzü talep etmiştir ve halende üründen faydalanmaya devam etmektedir.

          Diyabet Hastalarında kan şekerini düşürücü (dengeleyici)

          Göz hastalıklarında görme kabiliyetini artırıcı özelliğe

          İdrar yolu enfeksiyonlarında antibiyotik etkisi göstermektedir.  

Yaban mersini kurusu ürünümüzden kullanan müşterilerimizin üründen faydalanması bizleri işimize daha çok motive etmektedir. Ürünün hammaddesi ülkemizde az olması ve hazırlanmasındaki zorluklar nedeniyle maliyeti yüksektir. Ürünü uygun fiyata  sitemizden satışını yapmamızdan dolayı aktar  ve büyük süper  marketler için kar marjı düşük bir ürün olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı ülkemizde ürünle ilgili çeşitli karışıklıklar bulunmaktadır.

Yaban mersini kurusuna ülkemizdeki talep oldukça yüksek olmasını fırsat bilen bazı aktar ve büyük süper marketler bu fırsatı değerlendirmek için tüketicilerin sağlığını önemsemeyerek  yaban mersini adını uydurdukları Cranberry ( Turnayemişi) ve ülkemizde Akdeniz iklimi etkin olan bölgelerde yetişen  Mersin (Murt, Hambales) meyvesini  yanlış isimlendirmelerle yaban mersini diye tüketiciye satmaktadır.

YABAN MERSİNİ VE CRANBERRY(TURNAYEMİŞİ) FARKI

Yaban mersini ve cranberry ayrımını yapmak çok kolaydır . Cranberry kırmızı renkli ve kurutulmuş ürünleri şekerlendirilmiş Türkiye’de bir çok aktarda bu ürün bulunmaktadır. Ürün şekerlendirilmiş olduğu için sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Cranberry yaban mersini ile aynı familyada  olmasına karşın etki olarak aynı özelliklerde değildirler.

YABAN MERSİNİ – MERSİN (MURT ,HAMBALES) FARKI

Yaban mersini ile mersin(murt) meyvesi isim ve renk olarak benzetilmektedir. Murt meyvesi ile yaban mersini en temel farkı murt meyvesinin içi açıldığında  içinde çok sayıda beyaz çekirdekleri olmasıdır.. Ayrıca murt meyveleri yaban mersini meyvesine göre daha uzun elips bir yapıya sahiptir.Yaban mersini Karadeniz Bölgesinde ,Murt(Mersin) Ege ve Akdeniz bölgesinde doğal olarak yetişmektedir.

Yukardaki şekilde görüldüğü gibi yaprak ve meyve yapılarındaki farklılık açıkca ortadadır.

Murt meyvesi içi beyaz çekirdeklidir.

Ekin Doğal Ürünler Notu: Bunların dışında  ithal edilmiş şekerlendirerek satışa sunulan kuru yaban mersinine benzer ürünlerin sağlık açısından bir faydası olmayacağını düşünmekteyiz.

 

Gerçek yaban mersini kurusundan aşağıdaki resimdeki gibi  kırmızı renkli çay yapabilirsiniz. Yapılan çay kırmızı  renkli ise aldığınız ürün yaban mersinidir.

 

ümit

07 Ocak 2015 - 01:37:53

Merhabalar;
Doğal yollardan kurutulmuş olan yaban mersininin diyette kilo vermeye yardımcı olması ile birlikte bilhassa karın bölgesindeki yağların eritilmesine büyük oranda yardımcı olduğu söyleniyor. Eğer bu doğru ise tavsiyeleriniz ile birlikte hangi tür yaban mersinini önerirsiniz. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

CEVAP: Yaban mersini yüksek antioksidan içeriği ile birlikte yağ yakıcı özelliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sitemizde satışda olan kurutulmuş yaban mersini doğal yollarla kurutulmuş , şekersiz( glikoz ilavesiz) ve koruyucu madde bulunmamaktadır.

Uz. Dr. Y. Erol YALÇIN

30 Aralık 2014 - 18:16:03

Ben İç hastalıkları uzmanıyım ve tamamlayıcı tıp  ile de ilgilenmekteyim.
Özellikle Diyabet hastalarıma  çok güçlü antioksidan etkileri ; B1, B’.B3. B5. B6 ve C vitamini, Ca,Mg, Cu. Fe, P, K, Zn ve selenyum bulundurması nedeniyle tavsiye etmekteyim.
Resimdeki koyu mavi renkli olan gerçek yaban mersini (blueberry) dir. Kırmızımsı olan Ayı üzümü veya frenk üzümü diye de anilan cranberry dir .Bu ikincisi Blueberry in yerini tutmamaktadır.
İyi etki için günde 1/2- 1 çay bardağı kadar tüketilmelidir. Şekerlendirilerek kurutulmuş olanların tadı tatlı olup bunları tercih etmeyiniz. Doğal ve katkısız olarak iyice kurutulmuş olanları tercih ediniz
Uz.  Dr. Y. Erol YALÇIN

afsaneh

10 Aralık 2013 - 19:05:32

iyi gunleIRANDAN
geçen hafta misir çarsisindan yaban mersini diye bir ürün aldim
rengi koyu kirmizi bana yaban mersinidir dediler diyabete de iyi gelir dediler
resimleri gordugumde sasirdim mavimidir yahut kirmizimidir?
hatta çekirdegi yoktu bile arandan bolunmuS halde.lutfen bana yardimci olun 
sevgiler saygilar irandan

RAMAZAN ARS LAN

24 Nisan 2012 - 21:31:59

İki tür yaban mersininden bahsediyorsunuz.Şeker hastalığına hangisinin daha etkin oldugu konusunda ve günlük ne kadar tüketileceği konusunda biraz daha açık yorum yapmanız halinde siparişimizi vereceğiz,teşekkürler.
Cevap: Bizim kurutulmuş olarak satışınız yaptığımız yaban mersini Doğal formlu olup Vaccinium Myrtillus türüne aitdir.Ürün içeriğine hiç bir koruyucu madde olmamasından dolayı tamamen kurutulmuştur. Biz sabah ve akşam bir bardak çayını içmenizi tavsiye ediyoruz.

Saygılarımızla
Ekin Doğal Ürünler

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum:
Lütfen yorumunuzu onaylayın